Futbolhd.pl

W czym tkwi sukces Realu Madryt?

Piłka nożna to dyscyplina, która opanowała cały świat i miliardy fanów śledzą poczynania największych gwiazd tego sportu. Jeżeli mowa o gwiazdach to należy tez powiedzieć o klubach, które bez wątpienia są markami rozpoznawalnymi w każdym miejscu na świecie. Bez wątpienia jednym z takich klubów jest Real Madryt. Białe trykoty klubu ze stolicy Hiszpanii są noszone i rozpoznawane wszędzie, gdzie kiedykolwiek słyszano o piłce nożnej. Skąd jednak taka popularność? Dlaczego dzieciaki z całego świata marzą o tym, żeby kiedyś zagrać na Stantiago Bernabeu?

Długa i wielka historia

Każdy człowiek uprawiający jakąś dyscyplinę sportową wzoruje się na mistrzach danej dziedziny. Jeżeli myślimy o takowych w piłce nożnej to z pewnością w głowie pojawia się myśl o Los Blancos. Wystarczy powiedzieć, że to właśnie ten klub najczęściej sięgał po puchar Ligi Mistrzów. Również do realu należy niesamowity wyczyn zdobycia tego trofeum trzy razy z rzędu. Już samo to powinno objaśniać to dlaczego każdy fan piłki nożnej rozpoznaje ten klub i uważa go za faworyta każdych rozgrywek, w których występuje. Jednak Real nie dominuje w Hiszpanii i Europie tylko w ostatnich latach. Już od połowy XX wieku klub z Madrytu jawi się jako potęga europejskiego futbolu. To powoduje, że zarówno starsi ludzi jak i młodzież kojarzą go z wielkością i sukcesami. Dla wielu osób to właśnie wieloletnia historia klubu buduje specyficzną aurę wielkości.

Galacticos

Real zawsze starał się mieć w swoim składzie nazwiska, które sprawią, że widzowie będą oglądać mecze z wypiekami na twarzy. Tak więc do Madrytu przyjeżdżały najbardziej rozpoznawalne nazwiska światowego futbolu: Ronaldo Nazario, L. Figo, D. Beckham, Z. Zidane, S. Ramos oraz bodaj największa gwiazda klubu czyli C. Ronaldo. Jeżeli ma się takich zawodników w składzie to można być pewnym, że wielu młodych adeptów tej dyscypliny w przyszłości pójdzie w ślady swoich idoli i również dołączą do Los Blancos. Jednocześnie warto podkreślić, że do tego grona przyjezdnych cały czas dołączają wychowankowie klubu: I. Casillas, Raul Gonzales, Guti czy Dani Carvajal. To pokazuje, że klub jest dobrze zbalansowany i oferuje grę zarówno uznanym zawodnikom z całego świata jak i swoim wybitnym wychowankom.

Wielcy rywale

Jednym z czynników, który ukształtował Real jest też z pewnością rywalizacja z innymi potęgami klubowymi. Oczywiście największą popularnością cieszą się starcia z FC Barceloną. Na przestrzeni lat w gronie europejskich potęg z Hiszpanii pojawia się także Valencia CF oraz Atheltico Madryt. Właśnie walka z hiszpańskimi potęgami oraz starcia z mistrzami innych krajów w LM sprawiły, że piłkarze Realu Madryt zbudowali sobie i klubowi opinię faworytów, bowiem mierzenie się z najlepszymi i pokonywanie ich czyni klub jeszcze silniejszym.