Futbolhd.pl

Rodzaje kuponów w piłce nożnej?

Piłka nożna to najpopularniejszy sport w Polsce jak i na świecie. Ma miliony kibiców, ogromne zaplecze techniczne i finansowe. Nic więc dziwnego, że oferty u bukamcherów na mecze piłki nożnej mają największą ofertę.

Podstawowym zakładem jaki możemy obstawić jest oczywiście zwycięzca meczu. Mamy do wyboru zwycięstwo drużyny x bądź y i remis. Prócz tego są tak zwane podpórki czyli stawiamy na dwie możliwości z trzech. Przykładowo możemy postawić remis i wygraną, którejś z drużyn, bądź to, że nie będzie remisu. Kursy są niższe niż wytypowanie zwycięzcy, ale zakład jest dużo bezpieczniejszy i wygrywamy przy różnych wynikach. Możemy też postawić mecz ze zwrotem. Polega to na tym, że typujemy zwycięstwo danej drużyny i przy remisie mamy zwrot stawki. Kurs jest wyższy niż przy podpórce, ale w tym wypadku musimy trafić zwycięzcę meczu.

Drugi bardzo popularny rodzaj zakładów to under/over bramek. Polega to na tym, że typujemy ilość goli, czy będzie poniżej czy powyżej jakiejś ilości goli. Under oznacza poniżej, a over powyżej. Przykładowo chcemy postawić, że w meczu będzie powyżej 2.5 gola. Oznacza to, że muszą paść minimum trzy bramki, aby nasz zakład był wygrany. Nie interesuje nas, która drużyna strzeli te bramki, bądź która wygra. Są też różne wariacje tych zakładów. Możemy postawić ilość bramek w danej połowie bądź danej drużyny. Ciekawym typem na bramki jest też btts. Btts to skrót z angielskiego, który oznacza, że obie drużyny strzelą bramki. Wtedy wynik też nas nie interesuje ważne, aby jedna i druga drużyna strzeliła chociaż jedną bramkę. Możemy też postawić, że obie drużyny nie strzelą, wtedy jedna z drużyn musi wygrać do zera, albo musi paść bezbramkowy remis.

Nie tylko ilości bramek możemy obstawiać. Popularnym zakładem jest ilość rzutów rożnych w meczu. Działa to na tej samej zasadzie co over i under z bramkami, tyle że tutaj liczą się rzuty rożne. Możemy też obstawiać ilość kartek czy spalonych, które będą w meczu.

Są też zakłady na pojedyńczych zawodników. Na przykład kto strzeli bramkę, czy strzeli dwie bramki, a nawet więcej. Kursy tutaj są naprawdę wysokie. Za pomocników bądź napastników słabszej drużyny bukamcherzy wystawiają dobre coraz wyższe kursy.

U niektórych bukamcherów są też zakłady specjalne takie jak czy będzie rzut karny, a bywają też takie szalone jak na przykład czy kibic wbiegnie na murawę, albo czy piłkarze klękną przed meczem. Takie zakłady traktował bym jednak z przymrużeniem oka, ponieważ ciężko przewidzieć co się wydarzy na boisku.