Kogo lepiej obstawiać Polskie czy zagraniczne drużyny piłkarskie?

Zagadnienie wyboru między obstawianiem rozgrywek pomiędzy rodzimymi klubami a zagranicznymi jest bardzo złożone. Jest bardzo wiele czynników przemawiających za jedną i drugą opcją.

Polacy nie gęsi i swój…futbol mają
Zacznijmy od tego co zdaje się przemawiać na korzyść polskiej ekstraklasy. Przede wszystkim jest to rynek, który można bardzo szczegółowo poznać. Wiele typowań i analiz jest dostępnych od ręki i można łatwo wyspecjalizować się w polskim podwórku futbolowym. Jeżeli chcielibyśmy tak samo specjalizować się w zagranicznych rozgrywkach, to kosztowałoby nas to o wiele więcej zachodu oraz w wielu wypadkach jest związane z potrzebą znajomości języka dotyczącego kraju. To sprawia pewne komplikacje, trzeba tez pamiętać, że do Polski dociera o wiele mniej informacji dotyczących na przykład rozgrywek La Liga na niższym szczeblu. Wiadomym jest, że spotkania miedzy wielkimi drużynami są szeroko komentowane i analizowane, ale czy równie łatwo byłoby o analizę meczu pomiędzy spadkowiczami?

Dalej należy zwrócić uwagę, że rodzima liga cieszy się opinią bardzo nieprzewidywalnej. Informacja o tym, że forma nawet największych polskich drużyn jest raczej nierówna nikogo nie powinna dziwić. Wobec tego Ekstraklasa dostarcza wielu okazji do obstawiania wyników, które są nieoczywiste, a przez to bardzo zyskowne. To z pewnością przemawia za obstawianiem pojedynczych zakładów.

Europejskie “pewniaki”
Największe europejskie ligi zazwyczaj cechują się tym, że jest w nich kilka drużyn, które uchodzą za faworytów i grają dość przewidywalnie. To znaczy, że w tym wypadku obstawienie kilku zakładów na jednym kuponie jest mniej ryzykowne. Z drugiej strony można zaobserwować spadki formy owych gigantów i zaryzykować zakład, który będzie optował za kolejnym niekorzystnym wynikiem. Trzeba też powiedzieć, że wygrane w takich wypadkach są o wiele bardziej atrakcyjne niż w naszej rodzimej ekstraklasie. Dalej mamy tu wielu wspaniałych zawodników, którzy pozwalają kibicom na zakłady odnośnie tego czy i ile strzelą goli w następnym meczu itd. Próżno poszukiwać takich rodzynków w naszej lidze.

 

Podsumowując, trudno jednoznacznie orzec, która opcja jest lepsza. Wszystko wydaje się być kwestią indywidualnych preferencji oraz upodobań. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć obie opcje bądź próbować szczęścia na zmianę. Wszystko zależy od tego jak pewnie czujemy się w przewidywaniu formy zespołów z danego kraju. Nie jest przecież powiedziane, że trzeba być wyspecjalizowanym tylko w jednej lidze. Może właśnie ukazanie tych różnic zmotywuje niektórych do poszerzenia swoich horyzontów.