Czy istnieją pewniaki w bukmacherce?

To pytanie zadaje sobie każdy laik, czy doświadczony zawodnik zakładów bukmacherskich. Pewniak jest niczym innym jak pewnym zakładem, o niskim kursie, dzięki któremu możemy sobie podbić kupon lub oprzeć całą tasiemkę o tego typu zakłady. Według tej strategii jest to idealny sposób na wygraną i oskubanie bukmachera z pieniędzy, ale czy jest tak skuteczny?

W rzeczywistości sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana niż się nam to może wydawać. „Pewniak” może być dla nas czymś kuszącym, ale jak wiemy sport jest nieprzewidywalny i niekiedy ten jeden zakład może nam zepsuć cały kupon. Najczęściej jest to mecz typu Manchester City i beniaminek trzeciej ligi angielskiej w pucharze, czy może pojedynek Kamila Stocha z jakimś rosyjskim skoczkiem narciarskim. Teoretycznie ten pojedynek będzie wygrany przez faworyta, ale sport często płata figle, co powoduje że możemy stracić pieniądze. Pewniak ma kurs od 1,03 do jakiegoś 1,4. Za każdą postawioną złotówkę możemy zgarnąć trzy grosze, bądź czterdzieści więcej. Bukmacherzy wiedzą jak skończy się dany mecz, dlatego obniżają kursy, żebyśmy nie mogli ich oskubać.

Jak znajdować dobre typy? Najlepiej analizować każdy mecz, kawałek po kawałku. Nie możemy się zniechęcić, w końcu to nasze pieniądze. Sprawdzajmy obie drużyny, w jakiej formie są dani zawodnicy, czy faworyt gra u siebie czy na wyjeździe, czy pogoda będzie dobra – każdy czynnik ma znaczenie. Jeżeli nie chce nam się tego robić, są od tego specjalne strony, które dają nam najlepszy możliwy typ na dany mecz. Możemy mu zaufać i postawić wedle niego na dany mecz, ale miejmy świadomość, że to też może się źle skończyć. Grupy na Facebooku również mogą nam pomóc zmagać się z naszą codzienną rozrywką. Zobaczymy tam kupony ludzi, dywagacje, czy najświeższe informacje, które będą miały kluczowy wpływ na dany mecz. Znajdziemy tam również zdjęcia kuponów innych graczy, którymi będziemy mogli się zainspirować. Często również społeczność prowadzi analizy, które są trafne i za darmo!

Wiele osób traktuje pewne typy, jak coś co musi się stać. Jednak pamiętajmy, że skutek może być kompletnie inny do tego czego się spodziewamy. Decydując się na obstawienie „pewniaków” miejmy z tyłu głowy to, że każda, nawet najlepsza drużyna, może mieć gorszy dzień, a Dawid w tym starciu może się okazać zwycięski. Warto używać „pewniaki” jako podbicie swojego kursu, jak każda metoda ma ona swoje plusy i minusy, ale najlepiej nie opierać na nich swojej gry. Sprawdzi się ona w sytuacji, kiedy nie chcemy ryzykować lub gdy gramy już za duże pieniądze i gramy często.