Futbolhd.pl

Czy Cristiano Ronaldo zawsze był taki dobry?

Cristiano Ronaldo to postać, o której słyszał prawie każdy – nawet osoba nie interesująca się piłką nożną. To bez wątpienia ikona tego sportu. Pochodzi z Portugalii, a na co dzień gra we włoskim klubie Juventus Turyn. Najczęściej znajduje się na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Jest również kapitanem reprezentacji swojego kraju.

Początki

Mały Ronaldo rozpoczął swoją karierę, gdy miał osiem lat, reprezentował wtedy barwy CF Andorinha. Gdy miał dziesięć lat trafił do CD Nacional. Był to jeden z największych klubów na Maderze. W 1997 roku wstąpił do akademii Sportingu Lisbona. Sześć lat później znalazł się w Manchesterze United. Święcił duże triumfy, jak:

  • Puchar Anglii,
  • Puchar Ligi,
  • Puchar Ligi Mistrzów,
  • klubowe mistrzostwo świata.

Co dalej?

Ronaldo cieszył się ogromną popularnością na świecie. W 2008 roku magazyn France Football nagrodził piłkarza prestiżową nagrodą w postaci Złotej Piłki. W następnych latach przyszły triumfy w postaci najlepszego Piłkarza Roku FIFA oraz Europejskiego Złotego Buta.

Kolejnym klubem, do którego trafił Portugalczyk był Real Madryt. Transfer ten okazał się najdroższym w historii, gdyż kwota wynosiła ponad 93 miliony euro. 80 tysięcy widzów przyszło na klubową prezentację, aby podziwiać tego znakomitego piłkarza. Z Realem Madryt zdobył aż piętnaście trofeów, jak:

  • dwa Puchary Króla,
  • dwa mistrzostwa kraju,
  • dwa Superpuchary kraju,
  • cztery puchary Ligi Mistrzów,
  • dwa Superpuchary UEFA,
  • oraz trzy klubowe mistrzostwa świata.

Grając w barwach Realu Madryt, zdobył 450 goli, co oznacza, że został najlepszym strzelcem w historii klubu. W międzyczasie wygrał cztery Złote Piłki. Jest też pierwszym piłkarzem, który zdobył puchar Ligi Mistrzów pięciokrotnie.

Czas na wyjazd do Włoch

Cristiano w 2018 roku zmienił barwy klubowe na Juventus Turyn, w którym gra po dziś. Portugalczyk przyczynił się też do sukcesów swojej reprezentacji, w której zadebiutował w 2003 roku. Wystąpił w niej ponad 150 razy i strzelił 85 bramek. Ten wynik bez wątpienia jest najlepszy w całej historii reprezentacji Portugalii. Rok 2004 to zdobycie srebrnego medalu na mistrzostwach Europy, a w 2008 roku jego drużyna znalazła się w ćwierćfinale. Podczas mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie zdobył brązowy medal. W 2016 roku ziściło się jego duże marzenie, gdyż właśnie wtedy sięgnął po mistrzostwo.

Portugalski piłkarz uznawany jest za jednego z najlepszych, dzięki dużej klasie i sukcesom. Od samego początku kariery przejawiał niesamowity talent, a na pierwsze sukcesy długo nie czekał.